Diş Eti Estetiği ⋆ Önal Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ⋆ Antalya

Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği

Diş eti estetiği diğer adıyla pembe estetik, kişilerin diş eti çekilmesi ya da asimetrik bozukluklar gibi diş eti problemlerini düzelterek estetik bir gülüşe sahip olmalarında yardımcı olur. Diş eti estetiğinde diş etinin renginin açık pembe olması, dişe ve kemiğe sıkıca yapışmış olması hedeflenir.

Diş eti estetiği sırasında kişinin ihtiyacına göre diş eti şekillendirilir ve güzel bir gülüş amaçlanır. Diş eti şekillendirilmeden önce sağlıklı olmasına dikkat edilir. Eğer diş eti şiş, kızarık ya da kanamaya açıksa öncelikle bu sorunların tedavisi yönünde çalışılır. Daha sonra estetik işlem gerçekleştirilir.

Diş Eti Estetiği Nasıl Uygulanır?

Diş eti estetiği uygulaması kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kliniğimizde, uzman hekimlerimiz hastaların yaşadığı probleme ve ağız yapısına en uygun olan işlemi gerçekleştirmektedir. Bu işlemde merak edilenlerden biri de ağrı konusudur. Diş eti estetiğinde lokal anestezi uygulandığı için kişiler ağrı hissetmez. Uygulama lazer işlemle gerçekleştirilir ve kolay bir yöntemdir.

Estetik uygulamasında ihtiyaç doğrultusunda gingivektomi adı verilen diş eti kesimi işlemi yapılır. Gingivoplasti işlemiyle de diş eti şekillendirilir ve diş boyları uzatılarak birbirine eşitlenir. Böylece düzgün bir diş yapısı ortaya çıkar. Gummy smile ile yani gülerken çok fazla ortaya çıkan diş etleri görünümü üzerinde çalışılır. Bu işlem genel olarak kanama olmadan kısa bir sürede gerçekleştirilir. İyileşme süresi hastadan hastaya farklılık gösterir. Ortalama olarak 10-15 günlük bir süredir.

Diş Eti Estetiği Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Diş eti rahatsızlıklarını ve diş kayıplarını önlemesi dışında diş eti estetiğinin kişilere sağladığı birçok fayda vardır. Bunlardan biri kusursuz bir gülüştür. Dikkat çeken bir gülüşe sahip olmak insanların estetik görünüm kaygılarının azalmasına sebep olur. Böylece sosyal ya da iş hayatlarında kendilerine güvenerek iletişim kurabilirler.

Diş eti estetiği ile birlikte oluşabilecek diş eti iltihaplarının önüne geçilir. Ağız yaraları, ağız kokusu ve diş etinde meydana gelebilecek kanamalar önlenir. Diş uzunlukları birbiriyle eşitlenir ve daha düzgün bir görünüm kazanır. Dişleri saran dokular daha sağlıklı bir hale getirilir.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.