Diş Tasarımı Nedir? ⋆ Önal Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ⋆ Antalya

Diş Tasarımı Nedir?

Diş Tasarımı Nedir?

Ağız bakımı gibi süreçler, günümüzde her ne kadar diş ağrıları ya da benzer problemlerin çözümü için olsa da günümüzde hem diş hem de diş etlerinin uygun şekilde gülüş estetiğini sağlamak adına yapılan güçlü bir cerrahi süreçtir. Bu anlamda protez dişler noktasında porselen, zirkonyum diş, implant gibi süreçlerden faydalanarak estetik olarak sorunlu olan dişlerinizin daha iyi şekilde iyileşmesini sağlayabilmek mümkün hale geliyor.

Son derece diş eti hastalıklarıyla ilgili olarak diş diziliminde sorun olması, çapraşık olması ya da benzer şekilde estetik anlamda diş kayıplarından oluşan sorunlara karşılık yapılan zirkonyum kron diş yaptırmak gibi diş tasarımından faydalanabilirsiniz. Kişilerin doğrudan sosyal hayatını etki eden şekilde de öz güven eksikliği yaşamamak adına da faydalandıkları diş tasarımlarıyla ilgili olarak hem daha rahat gülüş sağlaması hem de çok daha yetkin şekilde çapraz diş, anormal diş problemlerini gidermek adına bu tasarım diş önemlidir.

Sağlıklı dişlere sahip olma konusunda çoğu zaman diş çürümesi değil ancak yamuk dişlerle başa çıkmak için diş etlerinin tedavi süreçlerinde, orantısızlık sorunlarında direkt olarak biçim bozukluğunu gidermek adına diş tasarımı gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Güzel bir gülüşe sahip olmak pek de zor veya uzun bir süreç değildir. Sizlere sosyal yaşamda gülüşünüzün daha rahat olmasını sağlayan, psikolojik anlamda da katkı sağlayan bu diş tasarımı hizmetleriyle beraber insanların sosyal ortamda insanlar karşısında daha da rahat olması gerçekleşir.

Diş ve Gülüş Tasarımı Hangi İşlemleri Kapsar?

Estetik bir şekilde diş tasarımı hizmetleri sayesinde insanlar, dişin şekli ve biçimine uygun şekilde faydalanırlar. En iyi şekilde yüz yapısına uygun, renginin daha da sarı olduğu durumlarda uygulama yaptırarak dişlerin ve gülüş tasarımının işlemden geçmesini sağlamaktadır. Bu anlamda implant tedavisi gibi alınabilir hizmetlerle beraber lamina porselen, tam seramik porselen gibi diş tedavisi süreçlerinden faydalanabilirsiniz.

Lazerle diş beyazlatma tedavisi gibi hizmetlerin de bulunduğu pembe estetik aşamalarında, diş eti seviyeler bulunur. Bu şekilde diş etinin daha da canlı ve rengi dolgun şekilde gözükmesi sağlanan bu estetik diş tasarımları hakkında daha detaylı bilgi almak için de Önal Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ne ulaşabilirsiniz.

Bu ve benzer aşamalarda diş protez uzmanı ile birlikte destek alabilir ve ağız kuruluğunun önüne geçmek adına en iyi şekilde işlemlerden de faydalanabilirsiniz. Günümüzde hastanede yapılan birkaç muayene ve randevulu görüşme ile birlikte diş tasarımının en iyi şekilde yapılması sağlanır. Bu aşamalarda hastanın ilk muayenesinde hem şikayeti dinlenir hem de benzer süreçlerin tamamında neler yapılacağına dair sonraki randevuların ön bilgisi anlatılır.

Ortalama birkaç haftalık süreç içerisinde hem dişinizin ölçüleri alınır hem de nasıl bir şey istediğinize dair doktorunuzla bilgi paylaşabilirsiniz. Daha sonrasında da diş protez uzmanı diş hekimiyle beraber sözleşmeniz doğrultusunda her şey tamamlandığında alınan ölçülere göre birkaç provanın yapılacağı nitelikte zirkonyum, porselen, lamina dişleriniz hazırlanır. Böylelikle sağlanan hizmetle beraber ağız içerisinde ortalama 2 seans ile birlikte provaların da dahil olduğu biçimde dişleriniz hazırlanmış olur.

Doktorunuzun desteğiyle beraber zirkonyum diş veya lamina diş gibi süreçlerinizin tamamına ölçüye uygun şekilde yapılan dişler, provalarınızla beraber en iyi şekilde ağız yapınıza uygun takılır. Tedavi sürecinizin tamamında seanslar, tamamen diş provalarınız ve ölçülerle birlikte tamamlanır. En son aşamada ise, dişleriniz kesilir ve buna göre ölçülere uygun şekilde hazırlanan dişleriniz tamamıyla hazırlandığında son kez takma sürecine girilir ve 2 seans gibi bir ortalamada tüm provalarınız hazır olmuş şekilde dişiniz takılarak diş tasarımı gerçekleştirilir.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.

İlginizi Çekebilir

lamine-diş porselen-kaplama
Lamine diş (porselen kaplama) nedir?
Diş kaplama çeşitlerinden biri olarak bilinen lamine dişler, günümüzde gencinden yaşlısına kadar pek...
Okuyun
allon4
All On Four Tekniği İle Bir Günde Gülümseme
All On Four tekniği tamamen dişsiz hastalara uygulanır ve bu teknikte yerleştirilen 4 adet implant üzerine...
Okuyun
HOLLYWOOD GÜLÜŞÜ
Hollywood Gülüşü
Hollywood Gülüşü ister misiniz? Estetik diş hekimliğindeki yenilikler sayesinde, Hollywood Gülüşü diye...
Okuyun