Diş Taşı Temizliği ⋆ Önal Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ⋆ Antalya

Diş Taşı Temizliği

Diş Taşı Temizliği

Dişlerin doğru fırçalanmaması ve bakımının tam yapılamaması gibi nedenlerden kaynaklı diş yüzey aralarında ve diş etlerinin dip kısımlarında plak birikimi ve zamanla diş taşı oluşumu gerçekleşmektedir. Tedavi edilmeyen ve temizliği sağlanmayan diş taşları ve plaklar diş etlerine sıçrayarak ciddi diş eti rahatsızlıkların oluşmasına sebep olmaktadır.

Diş taşları ve diş renklerindeki değişimler kendiliğinden temizlenmeyen ve giderilmeyen sorunlardandır. Ayrıca diş taşları büyüyen ve yayılan bir diş sorunudur. Yani fark edildiğinde temizliğinin sağlanması gerekmektedir. Dişler plak oluşumu zamanla kendiyle birlikte ağızda koku, diş yapısını zayıflatma, diş etlerinde kanamaları ve diş lekelenmeleri gibi sorunları oluşturmaktadır. Bu sorunların çözümü için hekim desteği almak zorunlu hale gelmektedir.

Özel Önal Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde bu küçük gibi görünen ama zamanla büyük sorunların oluşumuna sebebiyet veren plak ve diş taşı temizliğine kalıcı çözüm sağlanmaktadır. Diş eti altında kalan plaklar çoğunlukta değilse herhangi bir anestezi uygulanmamaktadır. Tedavi ile diş etlerindeki iltihaplanmalar giderilmekte kısa zaman sonrada diş etleri eski sağlıklı haline kavuşmaktadır.

Diş Taşı Temizliği Uygulamaları ile

  • Diş taşları kalıcı olarak giderilir.
  • Diş yüzeyindeki lekelerin giderilir.
  • Diş yüzeyinde cila işlemi yapılır.
  • Ayrıca birçok bakterinin hedefi olan dil temizliğinin yapılması da bu kapsamdadır.
  • Diş ipi uygulaması ile diş aralığında kalan kalıntıların temizlenmesi işlemi yapılır.
  • Bunlar gibi birçok diş temizleme uygulamaları ile dişler de temizleme sağlanıp uzun ömürlü sağlıklı diş kullanımını sağlamaktadır.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.