Estetik Dolgular ⋆ Önal Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ⋆ Antalya

Estetik Dolgular

Estetik Dolgular

Estetik dolgular, görünümü en doğal ve en uyumlu diş dolgularıdır. Bu dolgu türünde dolgu işlemine başlanırken dolgu rengi seçimi kişinin kendi dişiyle aynı tonda olmaktadır. Böylelikle diş yapısı ve rengine uygun dolgu ile doğal görünüm elde edilmektedir. Estetik dolguların diş içerisinde belli olmaması nedeniyle estetik görünüm elde edilir.

Gelişen teknoloji ve sosyal hayatın aktifleşmesiyle dişlerin sağlıklı olması yanı sıra kişinin bu açıdan estetik kaygı taşıması nedeniyle estetik dolgulara talep oluşmaktadır. Estetik dolguların sıkça tercih edilmesindeki neden çıplak gözle ağızda ve dişlerin arasında asla fark edilmemesidir. Böylelikle estetik dolgu yaptıranlar, istedikleri gibi gülümseyebilmektedir. Estetik dolgular kolayca uygulanabilir ve ağrı sızı gibi durumlar oluşmamaktadır.

Estetik Dolgu Neden Yapılır?

Estetik dolgular, lokal anestezi ile sadece o bölgenin uyuşması sağlanarak yapılır. Kolayca uygulanabilir bir yöntem olmasından dolayı tek seansta işlem bitirilmektedir. Temizlenmesi gereken dişler temizlenmekte ve çürük dişler onarılmaktadır. Sonrasında dolgunun yerleştirileceği bölge oyularak dolgunun yapışmasını kolaylaştıracak zemin oluşturulmaktadır.

Diş yüzeyi pürüzsüz hale getirildikten sonra dolgunun dahi iyi bağlanması amacıyla bölgeye bonding uygulaması yapılır. Diş dolgusu, renk ayarlandıktan sonra bölgeye yapıştırılmaktadır. Dolgunun boyut ve yüksekliği oldukça önemlidir.

Dolgu, üzerinde ışınlama işlemleri yapılarak dişe uygun hale getirilmektedir. İşlemin tek seansta yapılması hastalar için oldukça konforlu olmaktadır. Dişlerdeki plak ve çürük gibi sorunların hemen giderilmesi ve temizliğinin sağlanması gerekir. Bu sorunlar aynı boyutlarda kalmayıp yayılma gösterebilmektedir.

Estetik Dolgunun Ömrü Ne Kadardır?

Estetik dolgular, kompozit denilen dolgu malzemesi ile oluşturulduğundan dolayı en dayanıklı dolgu türlerindendir. Ayrıca diş temizliği ve bakımı düzenli olarak yapılan dişlerde ki dolguların kullanım ömrü daha uzun olur. Dişler arasında sızdırılma gibi sorunlar oluşmadıkça dolgu kullanım ömrü daha da uzamaktadır.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.