Estetik Gülüş Tasarımı ⋆ Önal Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ⋆ Antalya

Estetik Gülüş Tasarımı

Estetik Gülüş Tasarımı

Gülümseme dış görünümü etkileyen en önemli etmendir. Estetik gülüş tasarımı diye adlandırdığımız uygulama ile gülümsemeyi etkileyen dişler ve diş etlerine müdahalede edilerek yapılan düzeltme işlemlerine denmektedir.

Günümüzde sadece diş ağrısı, diş kaybı, diş etleri rahatsızlıkları için kliniklere başvurulmamakta; diş görünümü ve estetik gülüş tasarımı dediğimiz uygulamalar için de sıklıkla uzmanlardan yardım alınmaktadır.

Dişlerdeki çürük, çarpıklık, diş sararmaları, diş eti rahatsızlıkları gibi sorunlar gülüşü ve estetiği oldukça etkilemektedir. Sosyal hayatımızı olumsuzluğa itmektedir. Dişlerimizin sağlıklı olması estetik gülüşü elde etmemiz anlamına gelmez. Aynı zamanda diş etlerinde sorunlar ya da dizilim orantısızlığı olabilir. Kliniğimiz sizlerde estetik gülüş oluşturabilmek için diş analizlerinizi yapmakta ve en uygun yöntemi uygulamaktadır.

Gülüş Tasarımı Hangi Dişlere Uygulanır?

Estetik gülüş tasarımı uygulamasında kişinin yüz hatları, yaş olgunluğu ve beklentileri gibi durumları dikkate alınır. İlk aşamada diş eti sorunları giderilir. Dişlerde temizleme işlemleri yapılır ve çürük dişler tedavi edilmektedir.

Temizleme ve tedavi işlemlerinden sonra diş eti estetiği uygulanmakta ve diş beyazlatma yöntemleri belirlenmektedir. Diş üzerinde implant ve protez uygulamalarıyla, porselen ve kaplamalar ile diş üzerinde oynamalar yapılmakta ve pürüzsüzlük elde edilmek istenmektedir. Gerekliliğinde diş ihtiyacına göre bazı dişlerde tel tedavisi dahi uygulayabilmekteyiz. Böylelikle diş ihtiyacı ve ağız yapısına göre gülüş tasarımını gerçekleştirmekteyiz.

Gülüş Tasarımı İşlemlerini Nasıl Yapıyoruz?

Estetik gülüş tasarımı uygulamasında uzmanların diş ihtiyaçlarını belirlemesi oldukça önemlidir. Kişinin ağız yapısının ölçülerine göre ihtiyaçlar belirlenip program ve planlamalar yapılmaktadır. Model üzerindeki oynama ve geliştirmeler için kişinin fikri ve görüşleri alınır. Diş üzerinde ki yapılan tespit ve eksiklikler giderilmeye başlar. Bunlara örnek olarak diş kabı ve çürüğü varsa bunlara işlem yapılır. Daha sonrasında diş etlerinin aynı seviyede dizilimi sağlanır.

Bütün olarak diş yapısı düzeltilip ve seviye ayarlaması yapıldıktan sonra gerekli görülürse diş beyazlatma işlemi de yapılmaktadır. Bütün bu işlemler yapıldığında kişinin görüşlerini alarak ilerleme kaydedilir. Kliniğimiz her diş uygulama aşamalarında sizlere bilgi vermekte ve görüşlerini almaktadır.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.