Porselen Lamina Diş ⋆ Önal Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ⋆ Antalya

Porselen Lamina Diş

Porselen Lamina Diş

Porselen kaplama olarak adlandırdığımız lamina diş estetik yapılandırma da uyguladığımız kaplamalardan biridir. Porselen lamina dişler; estetik bozulma olarak nitelendirdiğimiz diş yüzeylerinde meydana gelen bozulma, lekelenme, kırılma gibi durumlarda uygulanmaktadır.

Kişinin ağız ve diş ölçüleri alınarak ölçülere uygun titizlikle ve dikkatle üzerinde tasarımda bulunulan porselen lamina dişler, dişlerin ön kısımlarına yapıştırılmak suretiyle kullanıma hazır hale gelmektedir. Burada yapıştırılan lamina dişlerin uyumu ve ölçüme denk olması oldukça önemlidir. Uygulandığı alandaki diğer dişlerle birbirlerini aşındırmaması gerekmektedir. Lamina dişler, en doğal görünüm kazandıran diş işlemlerindendir. Çok ince görünümde olması sebebiyle diş üzerinde varlığı oldukça zor anlaşılır.

Porselen Lamina Diş Hangi Durumlarda Uygulanır?

Porselen lamina dişler, bazı durumlarda kullanımı kaçınılmaz hale getirmektedir. Bu durumlar başlıca şunlardır;

  • Diş renk dengesi bozulmuş dişlerin diş beyazlatma işlemlerine sonuç vermediği durumlarda,
  • Diş yapısının bozuk ve şekilsiz olması nedeniyle,
  • Fazla diş boşluğu ya da diş aralığının olması durumlarında,
  • Kırılmış veya deformasyona uğramış dişlerin onarımı gerektiğinde,
  • Çarpık, eğri diş yapısının tedavisinde,
  • Daha önce dolgu yaptırılan dişlerin dolgusunun kullanılamaz olduğu durumlarda porselen lamina diş tedavisine başvurulmaktadır.

Hemen hemen her diş yapısına ve isteyen herkese bu yöntem uygulanabilir. Dişlerin doğal görünümüne en yakın estetik görüntüyü sağlanmakta ve minimal oynama ve düzeltme ile istenilen diş yapısı elde edilmektedir.

Porselen Lamina Dişlerin Ömrü Kaç Yıldır?

Porselen lamina dişler sağlam yapıda olsa dahi ömrünü bakım ve temizlik belirlemektedir. Bakımı ve dikkati ne kadar titizlikle yapılırsa ömrü de o kadar uzun olur. Dişlerin yapısına zarar verebilecek işlemlerden ( fındık, ceviz gibi kabuklu yemişleri ağızla kırmak gibi) uzak durulmalıdır. Doğal diş minesine zarar verebilecek olan sert sebze ve meyvelerin tüketilmemesi gerekmektedir.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.