Zirkonyum Diş ⋆ Önal Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ⋆ Antalya

Zirkonyum Diş

Zirkonyum Diş

Zirkonyum dişler yapılırken kullanılan malzemeler çoğunlukla seramik ve porselendir. Porselen ve seramik parlak ve sağlam yapıdadır. Zirkonyum diş yapımında herhangi bir metal malzeme kullanılmamaktadır. Estetik görünümlü diş yapısı için diş yüzeylerinin kaplanması işleminde uygulanmaktadır.

Zirkonyum, doğal görünümlü sağlam yapıda olan kaplamalardır. Sağlam yapıda olması nedeniyle kırılması ve çatlaması gidi durumlar çoğunlukla yaşanmaz. Oksitlenme gibi yapısal bozukların yaşanmasına ve aşınmasına karşı oldukça dirençlidir. Ana dişlere oldukça uyumlu doğal yapılı dişlerdir. Ayrıca zirkonyum dişler, ön diş kısımlarında estetik görünüm kazandırırken arka dişlerde de sağlamlık sağlamaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Uygulaması

Zirkonyum dişler, kullanımı oldukça faydalı kaplama çeşitlerindendir. Sağlam maddelerden yapılması nedeniyle dayanıklılığıyla bilinmektedir. Beyaz renk formunu uzun sürede koruyabilen ve ana dişlere çok fazla benzerliği olan diş kaplamalarıdır. Diş hassasiyeti oluşturmadığı için sıcak soğuk gıdaların tüketiminde sakınca bulundurmamaktadır.

Kliniğimizdeki kaplama işlemlerinde acı hissini en aza indirgemek amacıyla hastaya anestezi uygulamaktayız. Ölçüsü alınan dişlerde uygun görülen miktarlarda küçültme ve seviyeleme işlemlerinde bulunulur.

Kişilerin isteğine göre diş boyutu ve diş rengi seçimi yapılmaktadır. Ayrıca kliniğimiz tarafından dişlerin yapımı bitene kadar kullanılması için geçici diş takılmakta ve gündelik yaşantısının aksatılmaması amaçlanmaktadır. Zirkonyum dişler her ne kadar yapıştırma tekniği uygulansa da daimi olarak kalıcı şekilde kullanıma hazır hale getirilir. Kişinin kendi dişlerinde kaplama yapılırken herhangi bir zarara ve hasara sebebiyet vermemektedir. Kişiler, zirkonyum kaplamayı tercih etmelerinde sebep kullanımı oldukça konforlu ve rahat olmasından kaynaklıdır.

Zirkonyum Dişin Kullanım Ömrü

Kişilerin kendi dişi de olsa yaptırma veya kaplatma diş dahi olsa kullanım ömrü ve estetik yapısı bakımı ve temizlik özenine bağlıdır. Zirkonyum dişlerin, her ne kadar kendi dişlerinize yakın bir yapıda kaplanıyor olsada, bakımı ve temizliğinin titizlikle yapılması gerekmektedir. Sigara, çay, kahve gibi diş yüzeyinde leke bırakan içecek ve gıdaların çokça tüketimi, temizliğinin sağlanmaması durumlarında, dişlerin yapısında bozulmalar meydana getirebilir.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.