All On Four İmplant ⋆ Önal Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ⋆ Antalya

All On Four İmplant

All On Four İmplant

Dişlerinden sorun yaşayan kişilerin tercih ettikleri all on four implant tekniği, protezleri sağlamlaştırmada oldukça etkili bir implant tekniğidir. Çenenin ön bölgesine iki, arka tarafına da iki tane olmak üzere 4 implant yerleştirilmektedir. İmplant üzerine yerleştirilen protezlerle hem diş eksikliği giderilir, hem de dişte çiğneme işlevi geri kazandırılır.

All on four implant tekniği ile uygulama öncesinde ölçüler alınmakta ve geçici protez yapılmakta hastaya da implant uygulamasına kadar bu protezler verilmektedir. Daha sonra dişler implant uygulamasına hazırlanmaktadır. Ağız içerisinde ki çürük ve diş taşı bulunan veya diş erimesi olan dişler temizlenmekte ve kurtarılmaya çalışılmaktadır.

Temizlenen dişlerin ardından implant uygulanacak alanda ki çene yüzeyi incelenir. Çene yüzeyinin implanta uygun genişlikte ve çene kemiğinin de yeterli sağlamlıkta olması gerekir. Geçici protezi bulunan kişilerin sert besinleri tüketmemeleri tavsiye edilmektedir. Ayrıca yerleştirilen implantlar açılı yerleştirilmekte ve çenenin hareketinin kontrolü sağlanmaktadır.

All On Four Tedavisi Nedir?

Diş protezinin sabitlenmesi uygulanacak olan dörtlü implant ile sağlanmakta ve kullanım ömrü oldukça uzamaktadır. Tam dişsiz kişilere dörtlü implant ile kalıcı protez cerrahi işlem ile takılır. Çeneye ekstra işlem gerektirmez dişsiz bölgeye müdahalede bulunulmaktadır.

Kişiden kişiye implant uygulama açıları farklılık göstermekte çene yapısına uyumlu all on four implant tekniği uygulanmaktadır. Temizliği ve bakımı diğer implant uygulamalarına göre daha kolay ve pratiktir. Diş protezinin sabitlenmesi ile hareketli diş protezi kullanamayanlara alternatif oluşturur. Bu implant tekniği, güçlü çene kemiği yapısına sahip herkese uygulanabilir. Bu tekniğe karar verilmeden önce bilgisayarlı tomografiden yararlanılmaktadır. Böylece hastanın diş ve çene ölçülerine uygun implant uygulaması yapılabilir.

All On Four Nasıl Yapılır?

All on four implant tekniği ile hareketli veya geçici diş protezleri dörtlü implant kullanımıyla sabitlenir. Böylelikle az bir implantın ağız içerisine açılı olarak yerleştirilmesi ile diş protezleri sabitlenmekte ve dişsiz hastaların bu protezlerle dişleri kazandırılmaktadır. Ayrıca diğer dişlerin temizliği de sağlanarak işlem sadece gerekli dişlere yapılır. Sağlam dişlere müdahalede bulunulmaz.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.