Diş Beyazlatma ⋆ Önal Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ⋆ Antalya

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Günlük yaşamda dişlerimizin görünümü bizim için oldukça önemlidir. Diş beyazlatma, dişlerin olduğundan daha beyaz hale getirilmesi için yapılan uygulamadır. Günümüzde oldukça yaygın olarak uygulanan bu yöntemle genetik kökenli diş sarılığı ve beslenme hataları sebebiyle oluşan lekelerin giderilmesi hedeflenmektedir. Bu yöntemle dişlerin üzerindeki lekelerin giderilmesi için diş beyazlatma jelleri ile tamamen beyazlatma sağlanmaktadır.

Dişleriniz her ne kadar sağlıklı görünse ve düzenli fırçalama sağlansa dahi beyaz görünümde olmayabilmektedir. Gülümsemenizin bu sararlar sonucunda estetik görünmediğini düşünebilirsiniz. Dişler kendinize güvenin en temel unsurudur. Diş beyazlatma işlemi her sağlıklı diş için uygulanabilmektedir. Özel Önal Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde, uzman kadromuz ve teknik ekipmanlarımızla bu sararmalara çözüm bulmakta ve istediğiniz beyazlamayı dişlerinizde sağlamaktayız.

Dişler neden sararır?

Anne karnında dahi antibiyotikler diş yapısını etkilemektedir. Günlük hayatımızda sigara tüketimi, çay, kahve gibi dişlerde leke yapıcı içecekler ve temizliği sağlanmayan bazı gıdalar dişlerde leke oluşturmakta ve sararmalara neden olmaktadır. Bu gibi nedenlerden dolayı diş beyazlatma yöntemlerine başvurmaktayız. Dişlerde ki sararmaları bu grupta değerlendirebilmekteyiz.

İç renklenme diye adlandırdığımız bu sınıfta dişlerin içine nüfus etmiş sararmalar vardır ve bu sararmalar dişlerin fırçalanması ile giderilmemektedir. Dış renklenme olarak adlandırdığımız diğer sınıfta ise diş üzerinde leke yapıcı içecek ve gıdaların tüketimiyle oluşmakta ve diş taşı temizliği ile kolaylıkla diş beyazlatma işlemleri uygulanmaktadır. Kliniğimizde diş yapınıza en uygun yöntem belirlenip dişlerinize beyazlatma işlemleri uygulanır.

Diş Beyazlatma Uygulaması

Diş beyazlatma işlemi için diş jeli kullanılmaktadır. Bu diş Jellerinin uygulanmasında diş dışındaki bir yere temas etmemesi gerekmektedir. Dudak ve diş etlerine temasında oldukça sakınca bulunmaktadır. Bu sebeple diş beyazlatma işleminin bir uzman tarafından uygulanması daha sağlıklı olmaktadır. Dişleriniz için uygun yöntem ve metotları diş hassasiyetini dikkate alarak uzmanlarımız belirlemektedir. Ayrıca diş beyazlatma işlem sonrasında dişlerde ki beyazlığın etkisi 2-3 yıl sürdürülmektedir. Yine de beslenme şeklinizin beyazlatma üzerinde etkisi olmaktadır.

Kliniğimiz diş beyazlatma işlemlerini uygulamakta ve sonrası içinde takibini yapmaktadır.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.

BİR RANDEVU PLANLAYIN

Sunduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir randevu planlamak için bugün DENTONAL ile iletişime geçin.